pondělí 22. února 2021

Škůdci na azalkach

Mohou tak vznikat i různé novotvary, jež nazý- váme hálky (savý hmyz). Některé druhy mohou poškozovat dřevo či textil, jiné znehodnocovat potraviny,. Mezi nejznámější škůdce potravin patří jistě brouci z čeledi . Pro dřevo zabudované ve vlhkém zdivu představují největší nebezpečí škůdci z řad dřevokazných hub. Odbourávají buď celulózu a dřevo postupně hnědne a . Vylíhnutí brouci dobře létají a napadají dřevo v. Obvykle jde o dřevokazný hmyz, který klade vajíčka na povrch dřeva a jeho larvy vyhlodávají dřevo pod povrchem a uvnitř. Napadá tak i stavební konstrukce, . Lýkožrout smrkový Pilořitka fialová Pilořitka olšová Pilořitka velká.


Dřevokazní brouci jsou obávaní škůdci každého dřeva. Brouci kladou vajíčka na povrch dřeva , jejich larvy vyhlodávají dřevo pod povrchem a uvnitř. Dospělí brouci pokládají vajíčka do prasklin dřeva. Zamořují podlahy, nábytek, dřevěné trámy a další dřevěné předměty ve vaší domácnosti. Larvy se zavrtávají.


Samice klade vajíčka do štěrbin a prasklin dřeva z listnáčů i jehličnanů nebo do starých. Dospělý brouk je zploštělý a protáhlý, dlouhý 1–mm. Biotičtí škůdci dřeva. Jsou to: a) dřevozbarvující houby b) dřevokazné houby c) dřevokazný hmyz.


Mezi škůdce , kteří v našich klimatických podmínkách napadají konstrukční dřevo ,. Samotnou destrukci dřeva však způsobují larvy, které požerem ve vnitřní . Saprofytický hmyz (techničtí škůdci ). Právě tato skupina škůdců představuje největší . Podobně jako houby poškozuje hmyz dřevo v živém stromě i dřevo zpracované. Ničí krovy, dřevěné obložení, stěny, záklopy atd. Dalším znakem přítomnosti škůdce je, že se ze dřeva sypou drobné.


Brouci a larvy se tím v podstatě upečou jako v mikrovlnce, metoda je ale . Dřevo ztrácí na pevnosti a rozpadá se. Hmyzu, který škodí dřevu , je hned několik druhů. Tito dřevokazní škůdci napadají . Mohou brouci a larvy, kteří se živí dřevem a lýkem, strom poškodit či. Dalšími dvěma škůdci jsou drtníci – drtník ovocný (Xyleborus dispar) a . Samičky tesaříků kladou do prasklin a spár . Tesařík krovový (Hylotrupes bajulus L.) je jeden z nejčastěji vyskytujících se škůdců u nás.


V naší klimatické oblasti jsou to různí brouci. Brouk totiž dokáže dřevo poškodit tak, že se rozpadne doslova na prach. Nacházíte se zde: DomůChoroby a škůdci Atlas škůdců a predátorů Brouci.


Patří mezi důležité škůdce dřeva a to hlavně už zpracovaného. Tento brouk poškozuje nejčastěji nábytek, obložení, parkety.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky