úterý 28. června 2016

Dýně olejnatá

Dužina dýně olejné není větsinou určena ke konzumaci, a využívají se pouze semena, z nichž se získává olej. U nás olejnou tykev pěstuje hrstka zahrádkářů, v Rakousku se těší velké oblibě. Na rozdíl od ní buňky osemení nedřevnatí, takže semena se označují jako bezslupkatá.


Takže je můžeme konzumovat bez loupání. Bezslupkatá tykev, odrůda tykve s poloplazivou lodyhou, středně větví, je určena pro produkci semene na konzum i lisování.

Naše nová velmi výnosná odrůda tykve olejné s plazivou lodyhou. Plody vyzrávají vyrovnaně a jsou velmi vhodné pro mechanizovanou sklizeň. Její objev a rozšíření znamenaly velké ulehčení práce. Semena tykve olejné. Je pěstovaná pro vynikající stolní olej na saláty, získaný ze semen po domácku ( Kernól).


Nahosemenná odrůda Lady Godiva, nazývaná také jako Štýrská olejná. Semínka jsou bez dřevnaté slupky. Barva: Zelená s oranžovými pruhy .

ESO je nová velmi výnosná odrůda tykve olejné s plazivou lodyhou. Na jejích semenech si můžete pochutnávat rovnou a nemusíte se zdržovat otravným loupáním slupky! Právě sem patří v dnešní . Je zvláštní tím, že její semena nevytváří . Balení obsahuje semen. Je určena pro produkci semene na konzum i lisování.


Má výborný zdravotní stav. Cucurbita pepo „Herakles“. No, dyně měly letos spíš problém s vodou. Měla jsem i olejnou , první výsev . Tykev olejná je plodná, spolehlivá a poskytuje semena bez tvrdých.


Název dýně je totiž hovorové označení pro plody tykve velkoplodé a . Zralá tykev olejná vydrží do Vánoc i déle, vysoce léčivá semena chutnají čerstvá i mírně dosušená při pokojové teplotě. Dýně hokkaido vedle záhonu s mrkví, . Lidově: dýně , kdýně, oříšky dýňové, tekvice, turek, turecké zelí. Ta, kterou sázíme my, se jmenuje tykev olejná.


Je tuhá, tmavě zelená, později se svislými žlutými proužky.

Pevná slupka brání vysychání, takže . Patří sem tykve olejné , špagetové, muškátové, dýně , cukety, patisony, okrasné barevné .

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky