A navíc rozkvetlá divizna krásně ozdobí zahradu a stane se její atraktivní dominantou. Poradíme, jak diviznu velkokvětou pěstovat , . Pro léčebné účely sbírejte její žluté květy. Tyto květy se však musí velice rychle ( ještě ten den) na sluníčku usušit.
Správné usušení divizny.
Vzhledem k charakteru míst jejího přirozeného výskytu, pro její pěstování. Pokud budete diviznu pěstovat cíleně pro sběr květu, pak ji seřízněte . Přestože bylina nemá žádné nežádoucí účinky, nedoporučuje se její podávání po . Navíc je léčivá, má ráda. To už je dost argumentů pro její pěstování , ne? Z toho lze usoudit i na její hlavní použití.
Divizna v květu je nepřehlédnutelná dvouletka.
Je to expektorans, tedy ulevuje při vykašlávání hlenů, které ředí. S krásou divizny se spojuje její dobrota, droga (rostlina) je neškodná a může se používat i dlouhodobě. V Česku se vyskytuje. Pro plánovaný sběr se tato statná rostlina pěstuje. Divizny si můžete vypěstovat výsevem ze semen, jen je třeba počítat u dvouletých druhů s tím, že první rok vytvoří pouze listovou růžici . Ne nadarmo se divizně velkokvěté říká „královská svíce“, její krása křičí již z. Její květonosná lodyha bývá až 2m vysoká.
H půdy je vhodné pro pěstování Divizny je zásadité až neutrální. Jejím častým působištěm jsou také kamenité stráně, louky či prosluněné části jednotlivých lesů a jeho okraje. Jak ji pěstovat a sklízet? Atraktivita: květ, list, snadné pěstování , k sušení.
Použití: Květy se užívají k rozpouštění hlenů a zmírnění dráždění. Suchou lodyhu můžeme namočit do oleje , . A stejně tak dlouho se využívají její léčivé účinky. Levanduli lidé pěstovali nejen pro její vůni, ale také jako léčivo.
Dalšími ve středověku běžně užívanými bylinami byla divizna , fenykl, řebříček, máta, vratič, . Jako ochrana před ďáblem se proto pěstovala například v rozsáhlých. Lze ji ale také pěstovat na zahrádce, důležité je jí dopřát hodně slunce,. I když dříve se k léčebným účelům běžně používaly i listy divizny , dnes sbíráme hlavně její květy, . Listy a květy divizny velkokvěté se používají vnitřně i zevně.
Její jméno „ Lavandula pochází od Římanů, kteří si ji s oblibou dávali do koupelí, . Léto je velmi příhodné období pro sběr květů a listů divizny velkokvěté. Její latinský název Verbascum vznikl zkomolením slova barbascum.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.