V některém roce mohou být příznaky na listech nevýrazné. Mezi pěstiteli švestek je choroba zvaná šárka stejným postrachem jako třeba u. Objevují se na listech , plodech i peckách, liší se podle druhu a odrůdy a aby . Obrazový atlas chorob a škůdců ovocných dřevin a révy vinné. Subjektivní postup, diagnostika viru a choroby vizuelním hodnocením. U slivoně jsou příznaky onemocnění na listech , plodech a vyjímečně i na peckách.
RZIVOST SLIVONĚ Chorobu způsobuje houba Tranzschelia pruni- - spinosae. Nemoc se projevuje drobnými rezavými kupkami na rubu listů švestek ,. Choroby , škůdci, slivoně, švestky , šarka. Strupovitost patří mezi houbovité choroby , napadá listy , květy i plody.
Další české názvy: červená skvrnitost listů švestky , červená skvrnitost listů , červenatka švestková. Hostitelské plodiny: slivoň švestka. Pěstování, choroby a škůdci švestek.
Pravděpodobně jde o hálčivce. Hálčivec napadá rašící listy , také květy a škodí na plůdcích. U meruněk jsou příznaky na listech jen velmi slabé, plody nejsou deformovány, ale na slupce jsou skvrny a na peckách kroužky. Pilatky na švestkách Hoplocampa minuta a Hoplocampa flava Účinnou ochranu je.
Kromě těchto škod mšice zelná přenáší některé virové choroby a znečišťuje. Problém, který trápí mnoho pěstitelů slivoní švestek – švestky brzy. Můžete ji proto objevit také na listech a plodech broskvoní, meruněk, . Rodina má obavu švestky jíst.
Z výrůstků nemusíte mít obavu. Pletivo tímto způsobem deformují hálčivci (Phytoptus similis). Na většině listech švestky v mé zahradě se objevili takové fialové.
Kromě listů může choroba poškozovat i plody broskvoní. Coccoidea), téměř všechny, venkovní i pokojové a skleníkové, Malé šupinky či kupky hnědé, šedé nebo i bílé barvy, zejména na spodní straně listů a. V loňském roce se však choroba u nás objevila i na švestce , a to se mi. Jednotlivé odrůdy hrušní jsou k chorobě různě náchylné. Na listech slivoní pak vznikají na lícové straně drobné světlezelené . Výrůstky na listu švestky způsobené hálčivcem švestkovým . Podle EPPO je pro chorobu šarka a patogena s označením Plum pox virus. Profesor Atanasov v první monografii o šarce švestky „Šarka po sliviť.
Podobné známky onemocnění nalezneme i na dalších částech rostliny, jako jsou třeba listy. Tento malý živočich se usazuje na spodní straně listů a škodí jak samotní dospělí jedinci, tak i nymfy. Je virové onemocnění rostlin.
Listy napadené mšicemi se pochopitelně . Virus způsobuje na listech světlezelené až žlutozelené skvrny. Někdy skvrny nekrotizují, listy. Příznaky se projevují na listech , plodech i peckách.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.