pondělí 2. července 2018

Dratovec nebo hadatko bramborove

Kovařík a jeho larva drátovec. Háďátko bramborové (Globodera rostochiensis a Globodera pallida). Každý, kdo zjistí jeho výskyt, je povinen to oznámit obecnímu nebo okresnímu úřadu nebo obvodnímu rostlinolékaři Státní rostlinolékařské správy. Obecně škůdce brambor rozdělujeme na škůdce bramborové natě a škůdce kořenů, stolonů a hlíz bramboru.


Naskytl se mi bramborách drátovec. Do zralého plodu jahod nebo bramborové hlízy vyžírá úzký prostor o průměru 1– mm, kterým se dostává k měkké dužnině. Myslím si, že poškození vzniklo od drátovce nebo zapíchnutím oddénku pýru. Dalším škůdcem bramboru je larva kovaříku - drátovec , který výrazně.


Severní Americe stále šíří. Mají kulovitý nebo hruškovitý tvar se zakulaceným zadním koncem. V kompostu na zahrádce se nejčastěji vyskytuje háďátko zhoubné, v průmyslových kompostech háďátko řepné nebo bramborové. SRC, hygienik, obec) možno použít dusíkaté vápno nebo močovinu.


Háďátko žije v půdě po celém světě a je významným modelovým organismem,. Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Colorado bramborový brouk a drátovec. Drátovec je larva kovaříka.


Mandelinka bramborová – poškozuje listy bramborové natě. Na hlízách brambor či v mrkvi se objevují duté vykousané chodbičky, bramborové hlízy jimi bývají protkány tím více, čím déle jsou hlízy brambor . Napadla mě eustoma nebo nějaký druh růže, ale stále váhám. Dobrý večer, nevíte někdo jestli není Celocephalus Brownii(krásnohlávek nebo drátovec ) jedovatý? Parto F z keříčkových Diana, která je velmi odolná proti plísni bramborové.


V jedné poradně byl podobně popisovaný brouček určen jako háďátko. Ty mohou škodit přímo požerem, či sáním nebo nepřímo, a to tím, že mohou. Podobně leží hlízy bramborové nezměněny celou zimu a teprve z jara,.


Kovářík polni, Agriotes lineatus ; a) larva c. Do- kud školní mládež horlivě botanisovala nebo někde ještě botanisuje, zvrhlo se.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky