Při aplikaci buďte důkladní, v případě potřeby je možné postřik opakovat. I tuto nemoc poznáte snadno. Na plodech se objeví . Nejen sucho, ale i choroby se výrazně odrazí na množství a kvalitě úrody meruněk a broskví. Deformují plísně listy nebo dokonce i květy vašich . Choroby a škůdci broskvoní : strupovitost, kadeřavost, padlí a mšice. Co postihlo naše broskvoně, které mají poškozené plody?
Příčinou choroby broskvoní je houba puchýřnatka broskvoňová (Taphrina deformans). Nevíte identifikovat choroby , škůdců či poškození na Vaší broskvoni a zároveň použít adekvátní přípravek či postřik? S tím Vám pomůže náš katalog chorob a . Broskvoně u nás můžeme pěstovat téměř ve všech krajích, existují i hodně otužilé odrůdy.
Plody jsou plstnatě . Rozvoj choroby podporuje teplé počasí v období rašení. Patogen způsobuje především poškození listů broskvoní. Pokud je v období od. K šíření choroby dochází především za teplého a vlhkého počasí. Na mladých listech broskvoní vznikají zpočátku mírně vypouklé žlutozelené, později červené skvrny nebo puchýře.
Projev choroby na listu. Na spodní, méně často i na horní straně listů vznikají různě velké nepravidelné, . U broskvoní dochází kromě svinování listů a chlorózy také je jejich červenání. Pravda je ovšem taková, že se jedná o ovocné dřeviny, které poměrně hodně trpí na nejrůznější choroby a škůdce. Rozvoj této choroby podporuje teplé a vlhké počasí v době rašení.
Existují odrůdy, které jsou vůči kadeřavosti do jisté míry odolné. Kadeřavost broskvoní. Na broskvoni se choroba projevuje kroužky na plodech,nebo deformacemi plodů. Na listech je choroba . U meruněk se projevuje vizuálně na listech – světle zelené nepravidelné skvrny a prstence, na plodech stejně jako u broskvoní , a hlavně na . Je nejvyšší čas na postřik meruněk, broskvoní a višní.
Viróza se u broskvoní projevuje vizuálně hlavně na plodech. Jsou na nich patrné prstencové nebo nepravidelné světle . Napadá kůru kmenů především třešní, švestek, meruněk a broskvoní ,. Jakmile se na listech broskvoní , nektarinek nebo mandloní objeví výrazně červené a vystouplé puchýře, je jasné, že je dřevina napadená . Mezi fyziologické poruchy broskvoní řadíme chlorózu listů. Jedná se o stav, kdy se listy zbarvují doţluta v důsledku nadbytku . Známá choroba broskvoní , v menší míře pak mandloní a broskvomandloní.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.